.
...VIII. Beş Yıllık Kalkınma Planı,  2001- 2005
özel ihtisas komisyonları:...
kimya sanayii ve rekabet edebilirlik...
.
.
.
Çalışma Çerçevesi

Tartışılması Düşünülen Konular

İnternet Kaynakları

E-posta: oik39@oik8.dpt.gov.tr

Başkan

Raportörler

Koordinatörler

Üye Listesi

..
.
Toplantı Tarihi
Toplantı Yeri
Açıklamalar
birinci toplantı
.
.
.
...©  DPT, 24.11.1999 - 20 .1 .2000
plan8.dpt.gov.tr/kimya/
plan8
dpt

 
 
 
 
 
 
 


.
...özel ihtisas komisyonları:
...kimya sanayii ve rekabet edebilirlik
çalışma çerçevesi...

 
 


 
 


.
...özel ihtisas komisyonları:
...kimya sanayii ve rekabet edebilirlik
tartışılması düşünülen konular...

 


.
...özel ihtisas komisyonları:
...kimya sanayii ve rekabet edebilirlik
internet kaynakları...

 
 
 
 
 
 


.
...özel ihtisas komisyonları:
...kimya sanayii ve rekabet edebilirlik
başkan, raportörler, koordinatörler...

 
 
 

Başkan ALPER BİLEN,
KİMYA SANAYİCİLERİ DERNEĞİ
Başkan Yardımcıları TİMUR ERK,
KİMYA SANAYİCİLERİ DERNEĞİ
EYÜP ERTÜRK,
ŞİŞECAM KİMYASALLAR GRUBU
Raportörler MUSTAFA BAĞAN
KİMYA SANAYİCİLERİ DERNEĞİ
Koordinatörler
(DPT, santral: 312 230 87 20)
Emine ABDELAL, DPT
dahili: 

 


.
...özel ihtisas komisyonları:
...kimya sanayii ve rekabet edebilirlik
üye listesi...
.


1.KİMYA SANAYİİ GENEL DEĞERLENDİRME ALT KOMİSYONU
BAŞKAN   ALBER BİLEN KİMYA SANAYİCİLERİ DERNEĞİ
RAPORTÖR   MUSTAFA BAĞAN KİMYA SANAYİCİLERİ DERNEĞİ
    RIZA ALAGÖZ SANAYİ VE TİCARET BAKANLIĞI
  DOÇ.DR. RIZA ALTIOKKA OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ-Kim.Müh.Bl.
    FİGEN AR ELEKTRİK İŞLERİ ETÜT İDARESİ GN. MD.
    FERİDUN BAŞER DIŞ TİCARET MÜSTEŞARLIĞI
    SONGÜL BEKTAŞOĞLU İHRACATI GELİŞTİRME ETÜD MERKEZİ
    TURHAN ÇAKAR TÜKETİCİ HAKLARI DERNEĞİ
    REYHAN ÇELİKER DIŞ TİCARET MÜSTEŞARLIĞI
  PROF.DR. SALİH DİNÇER YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ
    ERKAN DÜLGEROĞLU FERER/KSD
    AYŞE EKMEN KOSGEB
    SERHAN ERÜS TSE
    METİN GÜRÜ GAZİ ÜN. Müh. Mim. Fak. Kimya Müh. Bl. 
    HAYDAR HAZER ÇEVRE BAKANLIĞI
    NURAY KÖKSAL HAZİNE MÜSTEŞARLIĞI-TEŞVİK UYGULAMA
    SİBEL SEMİZER DEVLET İSTATİSTİK ENSTİTÜSÜ BAŞKANLIĞI
    GÜRKAN SÜZER DIŞ TİCARET MÜSTEŞARLIĞI
  PROF.DR. HASAN BASRİ ŞENTÜRK KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
    MEHMET TAMİRCİ TÜRKİYE KALKINMA BANKASI A.Ş.
  DOÇ.DR. DENİZ ÜNER ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ
    ZUHAL YAZICI TMMOB - TÜRK MÜHENDİS VE MİMAR ODALARI BİR.
ALT KOMİSYON BAŞKANLARI
  SEZAİ GÜLTEKİN KAV ORMAN SAN. A.Ş.
  AHMET ABDULLAHOĞLU MKE GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 
    HÜSEYİN AYDINOĞLU TARIM VE KÖYİŞLERİ BAKANLIĞI
    BÜLENT TURGUT HABAŞ SINAİ VE TIBBİ GAZLAR İSTİHSAL END. A.Ş.
    ÖZALP ERKEY SABUN, DETERJAN ve KOZMETİK SANAYİCİLERİ DERNEĞİ
    ATİLLA DİŞÇİOĞLU MARSHALL BOYA VE VERNİK SAN A.Ş.
    CANAN TÖRELİ ETİ HOLDİNG A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
    İSMAİL CEYLAN SODA SANAYI A.Ş.
    YUNUS KINAM SODAŞ SODYUM SAN. A.Ş.
    AYŞE İÇİNSEL TÜRK-HENKEL
    M. ADNAN ŞENER SETAŞ KİMYA SAN. A.Ş.
  DR. EMİN BALCI TÜRK-HENKEL
    SERDAR GÖV ACISELSAN A.Ş.
    HALİS KORKUT TARIM VE KÖYİŞLERİ BAKANLIĞI
    MUTLU TÜRPAN TÜRK-HENKEL
  DR. EYÜP ERTÜRK ŞİŞECAM
    HÜSEYİN BAYATLI KALEKİM
  PROF.DR. TUNCER ÖZDAMAR ANKARA ÜNIVERSİTESİ FEN FAKÜLTESİ
    SELÇUK DENİZLİGİL TURK-HENKEL
    REFİK S. ÖNÜR AKKİM
  PROF.DR. ÖNDER ÖZBELGE TÜBİTAK BAŞKANLIĞI
  İSMAİL KASAPOĞLU TEKEL Gn.Md.

2.PATLAYICI MADDELER ALT KOMİSYONU
BAŞKAN   AHMET ABDULLAHOĞLU MKE GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 
RAPORTÖR   ESMA ÖKSÜZ MKE GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 
    ÖNDER GÜLÜMSER BARUTSAN A.Ş.
    MÜFİT ERDİL ORİCA-NİTRO
    HALUK SALGIR NİTRO-MAK A.Ş.
  ÜMİT BALIM TÜRKİYE GÜBRE SANAYİ A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
  MUSTAFA BEKİR TÜRKİYE GÜBRE SANAYİ A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
    SEVKAN SOYUER TÜRKİYE GÜBRE SANAYİ A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
    SAİME TÜRKCAN TÜRKİYE GÜBRE SANAYİ A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

3.KİBRİT ALT KOMİSYONU
BAŞKAN   SEZAİ GÜLTEKİN KAV ORMAN SAN. A.Ş.
RAPORTÖR   ZEYNEL AĞIRGÖL TEKEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
    SELAHATTİN DEMİRÇELİK MALAZLAR

4.TARIM İLAÇLARI ALT KOMİSYONU
BAŞKAN   HÜSEYİN AYDINOĞLU TARIM VE KÖYİŞLERİ BAKANLIĞI
RAPORTÖR   MEHMET SENA TURABİ TARIM VE KÖYİŞLERİ BAKANLIĞI
    CENGİZ KARACA TARIM VE KÖYİŞLERİ BAKANLIĞI
    ENİS ERKİN HEKTAŞ TİC. A.Ş.
    HASAN YILMAZ DURSUN TARIM VE KÖYİŞLERİ BAKANLIĞI
    SEVİL AĞAR TARIM VE KÖYİŞLERİ BAKANLIĞI

5.SINAİ GAZLAR ALT KOMİSYONU
BAŞKAN   BÜLENT TURGUT HABAŞ SINAİ VE TIBBİ GAZLAR İSTİHSAL END. A.Ş.
RAPORTÖR   ŞENOL ASLAN HABAŞ SINAİ VE TIBBİ GAZLAR İSTİHSAL END. A.Ş.
    CÜNEYT YÜRÜR BİRLEŞİK OKSİJEN SANAYİ A.Ş.
    TAYFUN ÇAKIR KARBOGAZ KARBONDİOKSİT VE KURUBUZ SAN. A.Ş.
    HALİL  DEMİR HABAŞ SINAİ VE TIBBİ GAZLAR İSTİHSAL END. A.Ş.
         

6.TEMİZLİK MALZEMELERİ VE KOZMETİK ALT KOMİSYONU
BAŞKAN   ÖZALP ERKEY SABUN, DETERJAN ve KOZMETİK SANAYİCİLERİ DERNEĞİ
RAPORTÖR SABUN YUSUF ERTUĞ DALAN KİMYA END. A.Ş.
RAPORTÖR DETERJAN HAYRÜNNİSA ALİGİL PROCTER & GAMBLE
RAPORTÖR KOZMETİK AHMET UZUNER  
ÜYELER        
    METE BUYURGAN BAŞER & COLGATE
  Prof.Dr. MUHTAR  KOCAKERİM ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ
    CENGİZ KESİCİ SAĞLIK BAKANLIĞI
    ERDEM KESKİN BİRKA A.Ş.

7.BOYA ALT KOMİSYONU
BAŞKAN   ATİLLA DİŞÇİOĞLU MARSHALL BOYA VE VERNİK SAN A.Ş.
    YÜCEL AKDENİZ DYO
    ERTUĞRUL DURU YASAŞ, YAŞAR BOYA VE KIM. SAN. VE TIC. A.Ş.
    YAVUZ İSHAKOĞLU İSHAKOL BOYA VE DAGITIM SAN. A.Ş.
    GÜRTAN GÜVEN İSHAKOL BOYA VE DAGITIM SAN. A.Ş.
    MESUT  KÜRÜM VERBO BOYA
    ENGİN ÇÖRÜŞLÜ AKZO NOBEL

8.BOR ÜRÜNLERİ ALT KOMİSYONU
BAŞKAN   CANAN TÖRELİ ETİ HOLDİNG A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
RAPORTÖR   GÜLÇİN İBİŞOĞLU ETİ HOLDİNG A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
    YAVUZ ÖZTÜZÜN ETİ HOLDİNG A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
    ERHAN TEKTAŞ ETİ HOLDİNG A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
    M. HAMDİ DEMİRHAN ETİ HOLDİNG A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
  PROF.DR. SABRİ ÇOLAK ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ
  PROF.DR. MUHTAR  KOCAKERİM ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

9.SODA VE SODA TÜREVLERİ ALT KOMİSYONU
BAŞKAN   İSMAİL CEYLAN SODA SANAYI A.Ş.
    AHMET  ÜNSAL ETİ HOLDİNG A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
  DR. EYÜP ERTÜRK TÜRKİYE ŞİŞE VE CAM FAB. A.Ş.
    ATİLLA DİDİN SODA SANAYI A.Ş.
    EROL TAHTAKIRAN ETİ HOLDİNG A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

10. SODYUM TUZLARI ALT KOMİSYONU
BAŞKAN   YUNUS KINAM SODAŞ SODYUM SAN. A.Ş.
    SAMİM  TURAN PETKİM YARIMCA KOMPLEKSİ
    NİHAT ERHAM ALKİM ALKALI KİMYA A.Ş. GN. MD.
    HAYRETTİN SAYIN SEKA GN. MD.

11.DERİ KİMYASALLARI ALT KOMİSYONU
BAŞKAN   AYŞE İÇİNSEL TÜRK-HENKEL
RAPORTÖR   ERGÜN UTKU DEBAG KİMYA
    MELİS BOZBAĞ GEMSAN
    MESUT  KÜRÜM VERBO BOYA
    ALİM  CAMCI KMO
    STEFANO KAZLOWSKİ ORGANİK KİMYA
    YUSUF MENCELOĞLU GEMSAN
    HÜSAMETTİN AYDOĞAN BASF
    ORBAY HAZAR CAMSAR
    TUĞRUL YAZICIOĞLU CAMSAR

12.BOYAR MADDELER,PİGMENTLER,TİTANYUM DİOKSİT ALT KOMİSYONU
BAŞKAN   M. ADNAN ŞENER SETAŞ KİMYA SAN. A.Ş.
RAPORTÖR   BURAK DURANER BURBOYA, BURSA BOYA KIMYA SAN. VE TİC. A.Ş.
  SELAHATTİN PEDÜK SÜMER HOLDİNG A.Ş. TARSUS BOYA FAB.
    FUAT ALTINOK  
    HALİL İBRAHİM GÜMÜŞ KMO/GEMSAN
    ŞÜKRİYE HİÇDÖNMEZ TÜBİTAK-MAM SAGEM Md.

13.TEKSTİL KİMYASALLARI ALT KOMİSYONU
BAŞKAN DR. EMİN BALCI TÜRK-HENKEL
    HÜROL  SARP TEKSTİL TERBİYE SANAYİCİLERİ DERNEĞİ 
    MELİS BOZBAĞ GEMSAN
    GÜNDÜZ GÜL TÜRK HENKEL A.Ş.
    BERAT KINAY TUBİTAK-MAM

14.SELÜLOZ ASETATLARI(CMC) ALT KOMİSYONU
BAŞKAN   SERDAR GÖV ACISELSAN A.Ş.
RAPORTÖR   İBRAHİM AKBAY SELKİM A.Ş:
    MUSA ERDENER PATİSAN A.Ş.

15.GIDA AROMA MADDELERİ ALT KOMİSYONU
BAŞKAN   HALİS KORKUT TARIM VE KÖYİŞLERİ BAKANLIĞI
RAPORTÖR   PETEK ATAMAN TARIM VE KÖYİŞLERİ BAKANLIĞI
    BETÜL SÖNMEZ SAĞLIK BAKANLIĞI(Temel Sağlık Hizmetleri Gn.Md.)
    MURAT YASA AROMSA

16.YAPIŞTIRICILAR ALT KOMİSYONU
BAŞKAN   MUTLU TÜRPAN TÜRK-HENKEL
    HÜSEYİN  BAYATLI KALEKİM
    ERDEM KOÇAK TÜRK-HENKEL/KİPLAS
17.SES KASETLERİ VE DEPOLAMA KİMYASALLARI , BOŞ FİLM VE KAĞITLAR ALT KOMİSYONU
BAŞKAN DR. EYÜP ERTÜRK ŞİŞECAM
        RAKS HOLDİNG A.Ş.

18.YAPI KİMYASALLARI ALT KOMİSYONU
BAŞKAN   HÜSEYİN BAYATLI KALEKİM
    İHSAN KOÇAK MARKEM A.Ş.
    OSMAN ÖZKARAKAYA SERPO A.Ş.
    NURİ DEMİR TÜRK-HENKEL

19.BİYOTEKNOLOJİK KİMYASAL ÜRÜNLER ALT KOMİSYONU
BAŞKAN PROF.DR. TUNÇER ÖZDAMAR ANKARA ÜNIVERSİTESİ BİYOTEKNOLOJİ AR.UY.MR.
RAPORTÖR DOÇ.DR. TALAT ÇİFTÇİ ECZACIBAŞI ÖZGÜN KİMYASAL ÜR.VE TİC. A.Ş.
RAPORTÖR DOÇ.DR. PINAR  ÇALIK ANKARA ÜNIVERSİTESİ BİYOTEKNOLOJİ AR.UY.MR.
  İLHAN  BİTLİSLİ T.ŞEKER FABRİKALARI A.Ş.
  İSMET HAKKI YÜCEL TEKEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
  PROF.DR. MENEMŞE KİREMİTÇİ HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ
  DOÇ.DR. LEVENT DAĞAŞAN PAK HOLDİNG A.Ş.
  DR. MEHMET BATUM ORBA BİYOKİMYASALLAR A.Ş.
  PROF.DR. HALUK  HAMAMCI ODTÜ
    HALİT  GÜNDÜZ FAKO İLAÇLARI A.Ş.
  PROF.DR. ALTAN ERASLAN TÜBİTAK-MAM GENETİK MÜH. Ve BİYOTEKNOLOJİ ENS.
  PROF.DR. FAZİLET VARDAR SÜKAN EGE ÜNİVERSİTESİ

RADYOAKTİF KİMYASALLAR

20.OLEOKİMYASALLAR ALT KOMİSYONU
BAŞKAN   SELÇUK DENİZLİGİL TURK-Henkel
        ALEMDAR
        KOMİLİ

21.VİSKON,SELOFAN,REYON ALT KOMİSYONU
BAŞKAN   İSMAİL KASAPOĞLU TEKEL Gn.Md.
RAPORTÖR   KERİM PINAR TEKEL Gn.Md.
    İSMAİL ÇOLAK TEKEL Gn.Md.
  ABDULLAH KESKİN TEKEL Gn.Md.

22.HİDROJEN PEROKSİT ALT KOMİSYONU
BAŞKAN   REFİK S. ÖNÜR AKKİM
        ETİ HOLDİNG

23.YENİ MALZEMELER ALT KOMİSYONU
BAŞKAN PROF.DR. ÖNDER ÖZBELGE TÜBİTAK - MİSAG/ODTÜ KİMYA MÜH.BL.
RAPORTÖR PROF.DR. TARIK  BAYKARA TÜBİTAK - MAM KOCAELİ P.K.21 GEBZE
  PROF.DR. GÜLŞEN DOĞU GAZİ ÜNİVERSİTESİ KİMYA MÜH. BL.
  PROF.DR. LEVENT TOPPARE ODTÜ - KİMYA BÖLÜMÜ
  DOÇ.DR. SEVİL YILMAZ KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
    TURGUT SELBASTI POLİNAS A.Ş.OSB-MANİSA

24. ALÜMİNYUM SÜLFAT, KARPİT,SODERBERG, SİLİSYUM KARBÜR
       
     
    KEMAL ÜNSAL ETİ HOLDİNG A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
    ÜMİT YAŞAR ÖKE ETİ HOLDİNG A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
        ETİ HOLDİNG A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ-AL.İŞL.


.
...özel ihtisas komisyonları: 
...kimya sanayii ve rekabet edebilirlik
açıklamalar...
.
 


1. Toplantı
 
 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
...©  DPT, 24.11.1999 - 20 .1 .2000
plan8.dpt.gov.tr/kimya/
plan8
dpt